Hukuk Fakülteleri artık 5 yıl mı? Cumhurbaşkanı açıkladı..

0 Yorumlar

Hukuk Fakültesi 5 yıl mı oldu sorusu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapmış olduğu son açıklamanın ardından merakla araştırılıyor. Yargı Reformu kapsamında gündeme alınan konulardan birisi olan Hukuk Fakültesinin 5 yıl olması hususu, nitelikli eğitim için önem arz ediyor. Peki, Hukuk Fakültesi 5 yıl mı oldu? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler..

HUKUK FAKÜLTELERİ 5 YIL MI OLDU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde İnsan Hakları Eylem Planı Tanıtım Toplantısına katıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, “Hukuk fakültelerinde öğrenim süresini 5 yıla çıkarıyoruz. Kontenjanlarını da daha nitelikli eğitim verilecek şekilde gözden geçiriyoruz.” dedi.

Hukuk Fakültesi’nin 5 yıl olması için çalışmalara başlandığı duyurusu, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen İnsan Hakları Eylem Planı Tanıtım Toplantısı’nda konuştu. Eylem Planı’nın dokuzuncu ve son amaç başlığının, ‘İnsan Hakları Konusunda Üst Düzey İdari ve Toplumsal Farkındalık’ olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yargı Reformu Stratejisi kapsamında hukuk fakültelerine giriş için gereken başarısı sırasının 190 binden, önce 125 bine, sonra 100 bine çekildi. Yine aynı kapsamda hukuk fakültelerinde öğrenim süresini beş yıla çıkarıyoruz. Hukuk fakültelerinin kontenjanlarını da daha nitelikli eğitim verilmesini sağlayacak şekilde gözden geçiriyoruz. Adalet meslek yüksekokullarının sadece örgün eğitim vermesini sağlıyoruz” diye konuştu.

Seçiminizi yapın Tepki!
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.